YÜKLENİYOR...

Psikoloji İzmit | Psikolog / Co-Psikodramatist -Gonca Şen

Gonca Şen

Psikolog / Co-Psikodramatist  Gonca Şen

Gonca Şen

Psikolog / Co-Psikodramatist

Psikoloji İzmit Danışmanlık ve Eğitim Merkezi kurucularından Gonca Şen İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 

FEPTO (Avrupa Psikodrama Eğitim Enstitüleri Federasyonu)’ya bağlı Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde altı yıl süren psikodrama eğitimini tamamlayarak co-psikodramatist ünvanını almıştır. Psikodrama tez süreci devam etmektedir. 

EMDR I. ve II. seviye, migren ve baş ağrısında EMDR kullanımı, çocuk ve ergenlerle EMDR, çocuk ve ergenlerle BDT, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Cetad I. ve II. modül, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi, Stratejik Aile Terapisi eğitimi başta olmak üzere çeşitli psikoterapi eğitimleri ile uygulamaya yönelik süpervizyonlar almıştır. WISC-R, AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi gibi çocuk değerlendirme testleri ile Rorschach Testi ve Tematik Algı Testinin uygulayıcı eğitimlerini almıştır.

Yedi meslektaşıyla birlikte kadınlarda regl dönemi yaşanan ağrılar ve premenstrual sendrom ile ilgili EMDR terapi tekniğinin kullanıldığı bir araştırma yürütmüşlerdir. Bu araştırma kapsamında danışanlarının regl dönemi öncesinde yaşanan sinirlilik, alınganlık, mutsuzluk gibi problemlerinin ve regl döneminde yaşanan karın ağrılarının sonlanmasına yardımcı olmuşlardır. 

Meslek yaşamı boyunca özel eğitimde ve kreşte çocuklar ve aileleri ile yürüttüğü çalışmaların yanında İ.B.B. Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi'nde, bir psikiyatri dal merkezinde, farklı danışmanlık merkezlerinde ergen ve yetişkin psikoloğu olarak çalışmıştır. 

Öfke ve stres yönetimi, sınav kaygısı ile baş edebilme, güvenli davranış becerileri, kadına yönelik şiddet ile mücadele, sağlıklı ilişkiler, aile içi iletişim gibi konularda seminerler vermiş ve psikoeğitimsel grup çalışmaları yürütmüştür.

Yetişkin ve ergenlerle travma, depresyon, anksiyete bozuklukları, sınav kaygısı, öfke kontrol problemi, iletişim problemleri, cinsel işlev bozuklukları, duygusal yeme, migren baş ağrısı, regl ağrısı gibi konular üzerinde; çocuklarla travma, kaygı ve öfke kontrol problemleri, okula uyum problemleri, aile içi iletişim gibi konular üzerinde çalışmaktadır. 

Psikolog/Co-Psikodramatist Gonca Şen bireysel psikoterapi, psikodrama grup çalışmaları ve kurumsal eğitim - danışmanlık çalışmalarına İstanbul’da bir danışmanlık merkezinde ve Kocaeli’de Psikoloji İzmit Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde devam etmektedir.
 

Soru ve görüşleriniz için bana ulaşın!