YÜKLENİYOR...

Psikoloji İzmit | Projektif Testler

Projektif Testler

Projektif Testler

Rorschach Testi

Rorschach Testi, 7 yaş ve üzeri bireylere uygulanan, kişilik özelliklerini, ruhsal işleyişi, kendini, bedenini ve dış dünyayı algılama biçimini değerlendirmek üzere kullanılan projektif bir testtir. Toplam 10 karttan oluşur ve uygulama yaklaşık 50 dakika sürmektedir. 

Tematik Algı Testi

Tematik Algı Testi, 10 yaş ve üzeri bireylere uygulanan, kişiliğin alt-dinamikleri, kişilik oluşum süreçleri ve kişiler arası ilişki dinamiklerini değerlendirmek için kullanılan projektif bir testtir. Üzerinde resimler olan toplam 30 karttan oluşur ve uygulama yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Bir İnsan Çiz Testi

Bir İnsan Çiz Testi, çocuğun çizdiği resimler aracılığıyla hem gözlem amaçlı olarak kullanılan hem de ona sunulan psikoterapi sürecini şekillendiren projektif bir testtir. İnsan çizimleri, çocuğun bilişsel becerileri, duygusal zekası ve ruhsal işleyişi ile ilgili bilgiler vermektedir. 

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, bireyin yaşadığı ruhsal çatışmanın saptanması amacıyla uygulanan on tane yarım bırakılmış hikayeden oluşan projektif bir testtir. Zaman sınırlaması olmayan, çocuklara ve yetişkinlere uygulanabilen bir testtir.